Co se dá prakticky představit pod tímto slovem, je že zde plánujeme trávit čas s rodinou, přáteli nebo i tak trochu zde mít svoje osobní volné chvilky například u napínavého filmu. Má to být rozhodně místo, kde se budeme cítit dobře a to nejen my, ale i pozvaní hosté. Důležité je, aby místnosti, které tvoří naše soukromí, tudíž interiér bytu působil nejen příjemně, prakticky, ale také rezonoval svým stylem a doplňky s majiteli. Jak to všechno skloubit dohromady? Pár triků na to existuje.
· Osobitost musí být základem – interiér by měl být takovým naším zrcadlem, prostor pro vyjádření osobních zálib v něm ale musíme vytvořit sami. Televizi bychom asi nejvíc hledali právě v obývacím pokoji, ale můžeme jí podtrhnout kulisou krbu, pokud je to možné. Příjemné plamínky ohně a praskající dřevo dokáže skvěle uklidnit, stejně tak jako akvárium nebo malá knihovnička s roztomilým křesílkem a lampou na čtení. I koutek s vlastní sbírkou dokáže zaujmout svoji pozici individuálního osobního rysu.
· Místnost má mít svoji specifiku – každá část bytu je vyhrazena pro nějakou činnost, proto je důležité při zařizování především určit jednotlivé funkční zóny – kuchyně, dětský, obývací pokoj, ložnice atd. Podle toho ladit barvu, poličky, ale i podlahy nebo dekorace. Pokud je obývací pokoj společný s kuchyní, lze pomocí nějakých stavebních konstrukcí vkusně prostory oddělit.
· Nebát se luxusu – především zde můžeme uplatnit nejen elegantní vzhled, ale i luxus. Takže se v obývací zóně často objevují solitéry kombinující sklo, kov, kůži, kámen, dřevo. I když se dá různě experimentovat, je lepší mít na paměti, že vše může být nádherné a vyjadřující osobnost majitele, ale vůbec ne praktické pro běžný život. Takže tvoříme především bezpečně právě i díky našim dětem. Ti ocení dostatek bezpečného prostoru a my zase oceníme kvalitní sedací soupravu na příjemný odpočinek a posezení.
· Volíme vhodný nábytek – záleží na velikosti místnosti a podle toho se odvíjí volba nábytku. Do malého prostoru rozhodně nebudeme volit velký robustní stolek, sedací soupravu, která se ani nevejde do pokoje. Malé místo vyžaduje jinou úpravu, než rozlehlé prostory, kde si můžeme dovolit pohovku, křesla, taburetky, velkou knihovnu a podobně.
Při zařizování musíme mít na paměti, že mnohdy méně znamená více. Volnější prostor dokáže udělat z bytu dokonalý celek.