Říká se, že bychom se měli radovat z maličkostí, ale i z velkých projektů. Každou věc bychom měli považovat za důležitou, a uvědomit si, že život je pestrá mozaika tvůrčí činnosti. Svět je zkrátka takový, jací jsme my, a měli bychom každému, koho známe, připomínat, že to, co vyzařují a produkují ze svého nitra, ovlivňuje prostředí kolem nich. Velký význam má i tvorba krajiny a projektování zahradních bazénů. Na mnoha místech se můžete všimnout, že si lidé pořizují nadzemní bazény, pravda, jsou velmi levné a na to „cachtání“ s dětmi to opravdu stačí. Ale co estetika? Jak vnímáte bazén, který si postavíte na trávník za terasu? Je to přece jen docela velký předmět, který se tam povaluje, a co tam původně nestál.
Může vám připadat jako bludný balvan, co se vám postavil do cesty, a někdy to tak skutečně je. Bazén zkrátka nepatří nad zem, ale do země. Jak by se vám líbilo jít si zaplavat do plaveckého bazénu v kryté hale, a namísto příjemného pohledu na modravou hladinu při příchodu ze šatny a sprch byste měli před sebou vnější černý skelet nádrže, která se před vámi tyčí do výše tří metrů, a abyste mohli vstoupit do bazénu, museli byste tam lézt po žebříku? Nadzemní plavecký bazén by vám připadal nesmírně neohrabaně a doslova příšerně.
Pokud tedy máte zájem mít na zahradě bazén, měl by to být bazén do země, třeba malých rozměrů, nemusí to být zrovna padesátimetrová lajna na trhání plaveckých rekordů, vystačíte třeba s třímetrovou kruhovou nádrží pro relax pod hladinou, ale podstatné je, že bude ta hladina v jedné rovině s travnatým povrchem, s vaší terasou, s chodníčky v okolí a s okrasnými rostlinami. Užívat si bazén totiž také znamená užívat si jeho okolí, okolní přírody, krajiny a zajímavého výhledu mezi rododendrony, azalky, oleandr, břečťan, tis, borovice, túje a záhon tulipánů a narcisů.